Były występy, życzenia i wspólne kolędowanie.
Kamila Armuła
Były występy, życzenia i wspólne kolędowanie.
Kamila Armuła
Dnia 11 stycznia 2018 r uczniowie z klas 3-6 reprezentowali naszą szkołę podczas VI Gminnego Przeglądu "Śpiewamy kolędy i pastorałki" w WCK w Wałczu. Zaśpiewaliśmy dwa utwory pt.: Mario czy ty wiesz, Będzie kolęda, które przygotowaliśmy na zajęciach zespołu wokalnego. Dzięki strojom uszytym przez panią Anię Owczarek oraz Anię Konta specjalnie na tę okazję dzieci przepięknie się prezentowały na wielkiej scenie. Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że nikogo nie zjadła trema. To są prawdziwi artyści. BRAWO!
Kolejne wyzwanie- tym razem wybraliśmy się do krainy kukiełkowa.
Wyzwanie: Zrób to sam!
Kamila Armuła
Święta, święta, święta ☺ ☺ ☺ dziś w naszej stołówce unosił się jeden ze znanych nam świątecznych zapachów.
Klasa pierwsza produkowała pierniczki na wigilijne klasowe spotkanie: najpierw wykrawanie oraz pieczenie, potem dekoracja no i oczywiście na końcu degustacja.
Kamila Armuła
Dziś nasze pierwszaki miały dzień pełen wrażeń:) rano na dzieci czekała niespodzianka przygotowana przez jedną z Naszych mam, potem odwiedził nas Mikołaj, który również wręczył wszystkim upominki, a następnie wybraliśmy się na wycieczkę.
Odwiedziliśmy weterynarza, który zdradził nam tajniki swojej pracy, zaprezentował sprzęt, z którego korzysta i pięknie opowiadał o tym, czym się zajmuje, a na koniec poczęstował Nas pieniczkami, które przygotowała Pani Marta-stażystka.
Po wizycie u weterynarza poszliśmy do kina na bajkę "Kumple z dżungli" miejsca na balkonie okazały się strzałem w dziesiątkę.
Przed ostatnim punktem wycieczki była wizyta na placu zabaw w wałeckiej spółdzielni mieszkaniowej-zabawy i radości co nie miara.
Wisienką na torcie była konsumpcja ciasteczka w cukierni-ciastka znikały w mgnieniu oka.
Do tego wszystkiego dzieci dziś poznały, co to znaczy korzystać ze środków komunikacji publicznej, na wycieczkę jechaliśmy i wracaliśmy busem liniowym WTP.
Kolejna atrakcyjna lekcja za Nami.
Kamila Armuła
Tradycji stało się zadość i 7 stycznia 2018 r. po raz kolejny społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Różewie przygotowała Środowiskowe Jasełka Bożonarodzeniowe.
Dyrektor szkoły Agnieszka Wróbel powitała przybyłych gości, a w szczególności Wójta Gminy Wałcz - pana Jana Matuszewskiego, radnych i sołtysów, przedstawicielki Amazonek, reprezentantów Caritas Niemcy, rodziców, przyjaciół szkoły.
Dzieci wzorowo się przygotowały przynosząc zapachy zamknięte w słoikach typu: gałązki świerku, cynamon, laski wanilii, cynamon. Przyniosły również wcześniej upieczone pierniczki, mandarynki, orzechy. Podczas prezentacji potraw , które są przygotowywane w domach mogliśmy obejrzeć rysunki przedstawiające dane potrawy i posłuchać przepisów. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane i zaciekawione. W tle" leciały" przepiękne kolędy a w klasie roznosiły się wspaniałe zapachy, które spowodowały iż mogliśmy poczuć się jakbyśmy siedzieli przy wigilijnym stole. Blasku dodawała cudownie przystrojona choinka. Mogliśmy podzielić się wiadomościami na temat zwyczajów świątecznych w różnych domach jak również porozmawialiśmy czym różni się zwykły dzień od świątecznego. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i zmartwiliśmy się tylko tym , że tak szybko minęły zajęcia. Nie możemy doczekać się następnych. Dziękujemy!
Katarzyna Stępień - Duda
18 grudnia w Urzędzie Gminy w Wałczu miało miejsce wręczenie nagród w ramach konkursu ekologicznego, którego tematem była “Segregacja odpadów”. Organizatorem konkursu był Urząd Gminy w Wałczu przy współudziale firmy Altvater Sp. z o.o. z siedzibą w Pile.
Organizowany był on w ramach przeprowadzonych w szkołach spotkań edukacyjnych, propagujących segregację odpadów na terenie Gminy Wałcz. Nagrodzonych zostało 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Różewie.
15 grudnia 2017r. uczestnicy koła teatralnego ,,Mamy talent", po opieką Elżbiety Dudek - swoim przedstawieniem ,,Pożegnanie jesieni" zapowiedzieli przyjście nowej pory roku - zimy. Przygotowania do przedstawienia trwały prawie trzy miesiące. Przedstawienie nabrało szczególnego uroku dzięki jesiennej scenerii wykonanej przez panią Sylwię Jęcz wspólnie z córką Martyną - ucz. kl.V.
Elżbieta Dudek
Dnia 16 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się II edycja przedświątecznych, rodzinnych zajęć plastycznych połączonych ze wspólnym dekorowaniem choinki. Zajęcia zorganizowane zostały z inicjatywy pani Iwony Gosławskiej, Ewy Korczak-Srebrzyńskiej oraz Kamili Stanisławskiej, a sfinansowane z funduszu sołeckiego naszej miejscowości. Pomimo niesprzyjającej pogody frekwencja dopisała.
Dziękujemy panu Wójtowi Janowi Matuszewskiemu za wsparcie, pani dyrektor Agnieszce Wróbel za udostępnienie sali gimnastycznej, panu Markowi Pawlikowi za podarowanie drzewka oraz Jarkowi Osiadły, Piotrowi Gosławskiemu, Tomkowi Srebrzyńskiemu i Przemkowi Stanisławskiemu za transport i ustawienie choinki.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy ponownie.
13 grudnia 2017r. uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią wybrali się na relaksujący wyjazd integracyjny. Najpierw odwiedziliśmy jedną z wałeckich restauracji, a później odbyliśmy wieczorny spacer po mieście. Było nam wesoło i przesympatycznie!
Anna Kowalska
W dniu 10.12.2017r. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Różewie wyjechali na mecz piłki nożnej ekstraklasy Lech Poznań - Cracovia, który odbywał się na nowoczesnym stadionie „INEA STADION” w Poznaniu.
Było to niesamowite przeżycie, ponieważ większość uczniów jeszcze nigdy nie była na tak pięknym obiekcie, który może pomieścić ponad 30 tys. kibiców na jednym meczu. Nasi najmłodsi kibice spisali się świetnie a po udanym i wyczerpującym dopingu w drodze powrotnej udaliśmy się do Mc Donalds.
W tym roku szkolnym klasa III a bierze udział w programie POMYSŁOWY ROK. Zajęcia polegają na realizacji kilku tematów do wyboru ze strony www.scenariuszelekcji.edu.pl w ciągu określonego czasu. Pierwszy zrealizowany temat: Czy misia można spotkać w lesie?".
Katarzyna Stępięń - Duda
11 grudnia uczniowie klasy VII mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z panem Arturem Amendą, który jest certyfikowanym terapeutą i założycielem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Arka Noego". Organizacja ta pomaga osobom uzależnionym od środków psychoaktywnych. Spotkanie dotyczyło profilaktyki uzależnień i odbyło się w ramach realizowanego w naszej szkole programu "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach". Pan Artur opowiedział wstrząsającą historię swojego życia i podał wiele przykładów na to, że nie warto sięgać po środki psychoaktywne. Spotkanie to wywarło na nas ogromne wrażenie!
08.12.2017 roku na hali sportowej przy Szkole Filialnej im. Unii Europejskiej w Karsiborze odbył się Gminny Mikołajkowy turniej piłki nożnej dla uczniów z rocznika 2008 i młodszych .
W turnieju wzięło udział 6 drużyn:
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strącznie
Szkoła Filialna im. Jana Brzechwy w Różewie
Szkoła Filialna im. Janusza Korczaka w Gostomi
Szkoła Filialna im. Unii Europejskiej w Karsiborze
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. 4 Dywizji Piechoty w Szwecji
Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Dębołęki
Drużyny rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym, mecze trwały 1x8min.
Najmłodsi piłkarze z naszej szkoły świetnie się zaprezentowali zajęli znakomite drugie miejsce tuż za reprezentacją SP w Karsiborze. Nagrody dla najlepszych drużyn oraz indywidualne dla zawodników wręczył zastępca Wójta Gminy Wałcz Pan Paweł Kosmalski wraz z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Karsiborze. Gratulujemy świetnej postawy, zaangażowania, walki do końca o jak najlepszy rezultat wszystkim drużynom. Nasza cała drużyna spisała się świetnie a jedną z nagród indywidualnych otrzymał: Karol Kubowicz- najlepszy zawodnik turnieju!
Przemysław Rychlik
27 listopada 2017 roku uczniowie klasy V i VI wzięli udział w niecodziennej lekcji przyrody, wyjechali bowiem na ścieżkę przyrodniczo- leśną „Nad Bukówką”, znajdującą się na krańcach Puszczy Drawskiej, niedaleko wsi Smolarnia, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Nazwa ścieżki pochodzi od rzeki Bukówki, prawego dopływu Noteci.
23 oraz 24 listopada 2017r. uczennice klasy VI pod opieką koordynatora projektu edukacyjno – społecznego “Wzorowa łazienka” Marcina Paproty promowały w klasach IV – VII zasady higieny oraz edukację prozdrowotną. Akcja odbyła się w formie kampanii społecznej. Uczennice przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek prezentację multimedialną oraz ulotki na temat chorób, wynikających z zaniedbania higieny osobistej. Ponadto uczniowie klasy IV otrzymali ankietę edukacyjną sprawdzającą ich wiedzę na temat podstawowych zasad higieny. Mamy nadzieję, że akcja przyczyniła się do utrwalenia, czy też wzbogacenia wiedzy na powyższy temat:)
Marcin Paprota
W październiku 2017 roku odbyły się szkolne eliminacje do konkursu przedmiotowego z języka polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Był to konkurs wieloetapowy. W pierwszym etapie konkursu udział wzięli następujący uczniowie z klasy VII: Martyna Tutaj, Katarzyna Piwowarska i Samuel Praźmo. Do etapu rejonowego, który odbył się w Wałczu, zakwalifikowali się: Katarzyna Piwowarska i Samuel Praźmo.
Dnia 21 listopada 2017r. odbył się rejonowy etap Konkursu matematycznego. Do konkursu przystąpiło 633 uczniów województwa zachodniopomorskiego. Naszą szkołę reprezentowali Fabian Puścion z klasy VI oraz Katarzyna Piwowarska z kl. VII.
Uczestnicy tego konkursu mieli za zadanie rozwiązać w ciągu 60 minut 25 zadań o zróżnicowanym stopniu trudności. Fabian zdobył 14 punktów, a Kasia 13 punktów. Byliśmy blisko. Fabianowi zabrakło tylko i 3 punkty do zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego.
Gratulujemy dobrych wyników i życzymy sukcesów.
Małgorzata Hrycikowska
Uczniowie klasy IV pod opieką wychowawcy Marcina Paproty promowali dzisiaj w klasach młodszych I-III zasady higieny oraz edukację prozdrowotną w ramach IV edycji programu edukacyjno – społecznego “Wzorowa Łazienka”. Akcja odbyła się w formie małej kampanii społecznej. Maluchy za aktywny udział otrzymały od czwartoklasistów pamiątkowe naklejki.
Powered by aSc EduPage