• Ogłoszenia

• Poradnik bezpiecznego wypoczynku

• Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa dzieci podczas wakacyjnego wypoczynku, zasad bezpiecznego zachowania, w tym postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej Poradnik bezpiecznego wypoczynku i na stronie: www.wypoczynek.men.gov.pl
                                                 Bezpiecznego wypoczynku!

• PROGRAM "DOBRY START"

• 1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Dobry_Start_ulotka.pdf

• OSTRZEŻENIE przed zażywaniem substancji psychoaktywnych nieznanego pochodzenia!

• Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed zażywaniem substancji psychoaktywnych nieznanego pochodzenia.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego 5 czerwca 2018 r. doszło do ciężkiego zatrucia kilkunastu osób, z których część wymaga leczenia w oddziale intensywnej opieki medycznej.

DOPALACZE_ULOTKA.pdf

• SZANOWNI RODZICE

• Decyzją Zachodniopomorski Kuratora Oświaty, podjętą na podstawie zdiagnozowanych potrzeb rodziców oraz w związku ze zmianami dotyczącymi organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wynikającymi z przepisów rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej, dotyczących w szczególności:
          - warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym
          - zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej
          - indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci
          - indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży począwszy od 5 lutego 2018 r. wizytatorzy zajmujący się ww. problemami w Kuratorium Oświaty w Szczecinie będą pełnić dyżur w każdy poniedziałek w godzinach 15.30 - 17.00. , gdzie rodzice będą mogli zasięgnąć informacji, skorzystać z porady, omówić problem swojego dziecka.