• Rozkład dnia

• Ramowy rozkład dnia – grupa „Biedronki”  OP I

• 7:00 - 8:00
        Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zajęcia opiekuńcze.  Inicjowanie rozmów z dziećmi, zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci.
        8:00 - 8:15
        Sprawdzenie obecności. Przywitanie dzieci wierszem bądź piosenką.
        8:15 - 8:50
        Poranna gimnastyka, zabawy ruchowo- muzyczne. Przygotowanie dzieci do tematu dnia.
        8:50 - 9:00
        Przygotowanie do śniadania, porządkowanie sali, czynności samoobsługowe.
        9:00 - 9:20
        Śniadanie. Realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych. Eksponowanie pracy dyżurnych – wdrażanie do samodzielności.
        9:20 - 9:30
        Czynności samoobsługowe i higieniczne  po śniadaniu- nauka mycia  zębów i rąk, sposobu korzystania z toalety, doskonalenie tych czynności.
        9:30 -10:15
        Realizacja zajęć edukacyjno –wychowawczych z całą grupą w oparciu o podstawę programową. Zajęcia dydaktyczne odnoszące się do tematu dnia/tygodnia, wyjścia na powietrze, obserwacje.
        10:15 -11:00
        Organizowanie zabaw twórczych zgodnie z tematyką zajęć.  Utrwalanie piosenek, rymowanek, wierszyków.
        11:00 -11:30
        Porządkowanie sali. Czynności samoobsługowe i higieniczne przed posiłkiem. Przygotowywanie do obiadu.
        11:30 -11:50
        Obiad. Realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami .
        11:50-12:15
        Czynności samoobsługowe i higieniczne po obiedzie. Przygotowanie do odpoczynku.
        12:15- 13:45
        Odpoczynek – leżakowanie. Słuchanie literatury dziecięcej,  oraz muzyki relaksacyjnej.
        13:45 -14:00
        Podwieczorek.
        14:00-15:00
        Zajęcia organizowane przez nauczyciela o charakterze stymulującym. Rozwijanie zainteresowań dzieci. Zajęcia rytmiczne, językowe, taneczne.
        15:00 -16:00
        Zabawy inspirowane przez dzieci, gry i zabawy edukacyjne. Porządkowanie sali. Przy sprzyjającej pogodzie  zabawy dowolne na świeżym powietrzu ( ogród przedszkolny). Rozchodzenie się dzieci do domu.