• Aktualności

          • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

                        Dnia 10.11.2018r. reprezentacja uczniów naszej szkoły w składzie: W. Dudzińska, O. Pińkowska, M. Kądej, Sz. Kądej wzięła udział w Biegu z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasi uczniowie spisali się świetnie i pokonali dystans jednego okrążenia- 2,5km. bez najmniejszego problemu. W związku założonymi chipami do pomiaru czasu oraz oświetlonej trasy pochodniami było to dla nas kolejne nowe przeżycie a przede wszystkim pomoc i uczczenie Odzyskania przez Polskę Niepodległości na sportowo.

            Przemysław Rychlik

        • BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
        • My i Józef Piłsudski
          • My i Józef Piłsudski

            W ramach działań związanych z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości również uczniowie klas 1-3 zrobiły sobie zdjęcie z jedną z zasłużonych postaci tego wydarzenia. My i Józef Piłsudski.

            Kamila Armuła

          • Konkurs "WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH"

            Dnia 14.11.2018 r. o godzinie 12.00 odbywała się  IV edycja konkursu " Wokól symboli  narodowych " dla klas 2 i 3. Do konkursu zgłosiło się ponad 100 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego. Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 6 uczniów, byli to: Srebrzyńska Agata, Alaszewisz Maja, Osiadły Stanisław, Puścion Oliwier, Kańczukowska Małgorzata oraz Ostaszewski Łukasz. Maksymalna ilość punktów na teście to 36.
            A tak wypadli nasi uczniowie:
            Staś 36 pkt;
            Oliwier 34 pkt;
            Gosia 31 pkt;
            Łukasz 29 pkt;
            Maja i Agata po 21 pkt.
            Gratulujemy serdecznie!

            Kamila Armuła

        • Konkurs "WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH"
        • Szkolny Konkurs Recytatorski pt. "Moja Ojczyzna Niepodległa"
          • Szkolny Konkurs Recytatorski pt. "Moja Ojczyzna Niepodległa"

            W dniu dzisiejszym (08.11.2018) odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. "Moja Ojczyzna Niepodległa", w którym udział wzięli uczniowie z klas IV-VIII. Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. . Wszyscy wykazali się perfekcyjną znajomością tekstów oraz oryginalną interpretacją utworów literackich. Jury stanęło przed trudnym zadaniem. W kategorii klas IV i V zwyciężyła Zuzanna Kowalska, II miejsce zajęła Julia Kałamaja, III miejsce przypadło Ksenii Srebrzyńskiej. Wyróżnienie otrzymał Aleksander Paprocki. W kategorii klas VII-VIII miejsce I zdobyła Katarzyna Piwowarska, II miejsce zajęła Aleksandra Kubowicz, III miejsce - Julia Mazur. Wyróżnienia otrzymały: Natalia Grzelaczyk i Emilia Kowalska. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

            Anna Kowalska

          • Pierwszak - jak to brzmi dumnie!

                   Dnia 31 października 2018 r w Szkole Podstawowej im Jana Brzechwy odbyło się Uroczyste Pasowanie Na Pierwszoklasistę. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 16- ro dzieci.Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie oraz świetnie poradzili sobie z odpowiedziami na niełatwe pytania.Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała dyrektor szkoły Agnieszka Wróbel oraz pan wójt gminy Jan Matuszewski. Każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz legitymację szkolną.Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Poczęstunek oraz dekorację sali zorganizowali rodzice dzieci uczniów klasy pierwszej za który bardzo dziękujemy.Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

            Katarzyna Stępień - Duda

        • Pierwszak - jak to brzmi dumnie!
          • Wycieczka do Wałcza

            W dniu 30 października klasy I-III wybrały się na wycieczkę do Wałcza. Wyjazd był bogaty i obfitował w wiele atrakcji. Najpierw w ramach akcji „Selfie z bohaterem”, związanej za 100-leciem Odzyskania Niepodległości, poszliśmy pod pomnik Józefa Piłsudskiego, aby zrobić sobie zdjęcie z bohaterem narodowym. Następnie odwiedziliśmy Sąd Rejonowy, w którym pani sędzina opowiedziała nam o trudnej pracy sędziego, o prawidłowym zachowaniu się podczas rozpraw oraz przypomniała dzieciom obowiązki dziecka, czyli chodzenie do szkoły i uczenie się. Uczniowie mieli okazję ubrać się w togę sędziowską oraz zasiąść w fotelu sędziego. Przy wejściu pan ochroniarz pokazał nam, jak działa bramka, przez którą przechodzą odwiedzający sąd i „prześwietlił” zawartość toreb i plecaków. Wielką atrakcją było zgadywanie, co znajduje się w danej torebce czy plecaku. Nasz wyjazd zakończyliśmy jako widzowie, oglądając spektakl teatralny „Piotruś Pan i piraci” w WCK. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i zmęczeni.

            Agnieszka Podgórska

          • SPOTKANIE Z MISTRZAMI KAJAKARSTWA

                   Dnia 22 października 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z mistrzami kajakarstwa- medalistami Polski, mistrzostw świata i Europy, medalistami olimpijskimi: Karoliną Naja, Łukaszem Woszczyńskim, Wiktorem Głazunow, Maciejem Freimunt oraz Pawłem Łakomy. Poznaliśmy ich drogę do kariery, dowiedzieliśmy się jak wiele wyrzeczeń kosztuje droga do takiego sukcesu, ale także jak wielką pasją jest dla nich kajakarstwo. Mogliśmy także obejrzeć i "przymierzyć" 😉 medale mistrzów- nie codziennie zdarza się sytuacja aby trzymać medale z igrzysk olimpijskich i to w dodatku dwóch różnych .

            Przemysław Rychlik

        • SPOTKANIE Z MISTRZAMI KAJAKARSTWA
        • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
          • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

            28 września 2018r. obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas IV - VIII mieli specjalne zadania związane z obchodami tego dnia. Prace uczniów: kolorowe plakaty ozdobiły szkolne korytarze, a wiersze i hasła nawiązujące do Dnia Tabliczki Mnożenia - klasopracownię matematyczną. Klasy starsze wykonali lapbooki, które stały się dla niejednego ucznia dalszą inspiracją do zabawy z tabliczką mnożenia.
            Tradycyjnie na lekcjach matematyki królowała tabliczka mnożenia. Uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez zabawę z kartami Grabowskiego, kostkami do gry, metodnikami, interaktywnymi pilotami oraz różnymi aplikacjami TIKu.
            Z niecierpliwością czekamy na IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

            Organizator akcji – Małgorzata Hrycikowska

          • Europejski Dzień Języków Obcych

                    26 września to Europejski Dzień Języków Obcych.  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły  przygotowali plakaty promujące naukę języków obcych, wzięli udział w quizie językowym, oraz uczyli się cyrylicy. Najlepsi uczestnicy otrzymali w nagrodę  oceny celujące. Uczennice z klasy siódmej przygotowały słodycze ze złotymi  myślami o językach obcych.  W ten szczególny dzień każdy uczeń nosił chmurkę z przywitaniem w różnych językach.  W czasie przerw można było usłyszeć przeróżne języki.
            Święto Języków Obcych przygotowali nauczyciele języków obcych.

            Olga Zacharczuk


             

        • Europejski Dzień Języków Obcych
        • EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU
          • EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

            Od 24 do 27 września uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w Europejskim Tygodniu Sportu. Podczas przerw odbywał się turniej piłkarski dla klas I-VIII a także ZUMBA. Na zajęciach Wychowania Fizycznego chodziliśmy na Rajdy piesze używając do tego aplikacji ENDOMONDO i porównywaliśmy później wyniki z innymi klasami. Był to intensywny tydzień jeżeli chodzi o aktywność fizyczną naszych uczniów, a niektórzy dzięki aplikacji postanowili kontynuować i poprawiać swoje rekordy.

            Przemysław Rychlik

          • NARODOWE CZYTANIE

            W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji "Narodowe czytanie". Wspólnie zapoznawaliśmy się z utworem Stefana Żeromskiego pt. "Przedwiośnie". Społeczność naszej szkoły miała przyjemność obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów kl. VIII. Treść prezentacji dotyczyła Stefana Żeromskiego oraz treści jego dzieła. Następnie wysłuchaliśmy kilku fragmentów książki, czytanych przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zachęcamy do czytania dzieł literatury narodowej.

            Anna Kowalska

        • NARODOWE CZYTANIE
        • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
          • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

            Trzeciego dnia września, po ponad dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie, o godz. 900 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Różewie zabrzmiał pierwszy dzwonek. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta.
            Na placu przed budynkiem szkolnym zebrali się wszyscy uczniowie, ich rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowi, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji. Ceremoniał rozpoczęcia roku szkolnego poprowadziła Kamila Armuła - wychowawca klasy II. Przy wprowadzonym sztandarze naszej szkoły został odśpiewany hymn państwowy. Po czym głos zabrała Pani Dyrektor - Agnieszka Wróbel, witając serdecznie wszystkich zebranych, ale szczególnie wyjątkowo witała pierwszoklasistów, którzy zaczynają dopiero przygodę z nauką w naszej szkole. Następnie przedstawiła wychowawców klas, nowych nauczycieli, nowe przydziały i numery klasowe oraz Panie, które w tym roku zajmują się opieką dzieci w trakcie dowozów. Kończąc swoje przemówienie wszystkim uczniom życzyła sukcesów, motywacji i zapału do pracy w nowym roku szkolnym.
            Zakończeniem inauguracyjnego apelu było wystąpienie uczennic klas starszych oraz uczniów klasy II, którzy zaprezentowali zebranym taniec „TROJAK” oraz przedstawienie pt. „ŻYCIE I TROSKI POLSKIEGO ROLNIKA Z PRZYMRUŻENIEM OKA”. Uczniów przygotowały Pani Bożena Michalik oraz Kamila Armuła.
            Po części artystycznej Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich uczniów wraz z wychowawcami do klas.

            Kamila Armuła

          • DOŻYNKI

                  Dnia pierwszego września delegacja uczniów i nauczycieli reprezentowała Naszą szkołę na powiatowo-gminnych dożynkach, które odbyły się w Karsiborze. Reprezentanci szkół odpowiedzialni byli za przygotowanie występów artystycznych, których motywem przewodnim miało być rolnictwo i wszystko, co z nim związane. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy II z przedstawieniem słowno- muzycznym zatytułowanym "ŻYCIE I TROSKI POLSKIEGO ROLNIKA Z PRZYMRUŻENIEM OKA", tuż po nich pojawiły się dziewczynki z klas starszych, które zaprezentowały w przepięknej aranżacji taniec "TROJAK". Prezentacja była nienaganna, a uczniowie swoimi występami zaskarbili sobie serca wielu widzów. Za przygotowanie uczniów do dożynek odpowiedzialne były Pani Bożena Michalik i Kamila Armuła.

            Kamila Armuła

        • DOŻYNKI
          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

                    Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 obchodziliśmy bardzo uroczyście. Msza św. o godz. 8:00, odbyła się w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Wawrzyńca.  Po mszy wszyscy udaliśmy się do szkoły i tu pod okiem Pani Dyrektor i nauczycieli uczestniczyliśmy w dalszej części uroczystości zakończenia roku. W tym uroczystym dniu gościliśmy przedstawicieli gminy, panią Agatę Trzaskalską – kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałczu, panów Tadeusza Biernata i Czesława  Kubowicza radnych naszej gminy, przewodniczącego Pomocy Międzynarodowej i Socjalnej pana Willego Klingbeila, przedstawicielkę Pomocy  Międzynarodowej panią Aleksandrę Smagę, przewodniczącą rady rodziców panią Ewę Srebrzyńską. Pani Dyrektor – Agnieszka Wróbel wraz z przewodniczącą rady rodziców  wręczyły naszym najlepszym uczniom świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody książkowe, które ufundowała rada rodziców. Niektórzy Rodzice otrzymali listy gratulacyjne za wspaniałe wychowanie swoich dzieci. Dwoje uczniów Aleksander Paprocki i Martyna Tutaj za wybitne osiągnięcia w nauce otrzymali stypendium ufundowane przez naszą gminę, Oliwia Mikołajczyk - szkolny lider aktywności otrzymała nagrodę ufundowaną przez radnych gminy. Wśród wyróżnionych znaleźli się również Oliwia Bogusław i Patryk Kałamaja w kategorii najlepszy sportowiec, Lena Owczarek, Zazanna Grządziela, Oliwia Michalik, Maja Mazurkiewicz, Maria Wojtunik, Zofia Kułaga, Natalia Grzelaczyk i Katarzyna Piwowarska w kategorii aktywny czytelnik. Wyróżnienie za aktywny udział w szkolnym kole teatralnym otrzymały Ksenia Srebrzyńska i Zofia Kądej.  Pani Dyrektor, podziękowała wszystkim za zaangażowanie i pracę w ciągu całego, minionego roku szkolnego. Była również część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klas trzecich pod okiem wychowawców. Na zakończenie uroczystości udaliśmy się do swoich klas na ostatnie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami. Życzymy wszystkim spokojnych, bezpiecznych i pogodnych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!


             

        • SUKCES UCZNIA KLASY IV
          • SUKCES UCZNIA KLASY IV

            I jeszcze jedna niespodzianka :) w dniu zakończenia roku szkolnego. Uczeń klasy IV Aleksander Paprocki zdobył III miejsce w Wojewódzkim konkursie plastycznym pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty na projekt znaczka pocztowego, dotyczącego obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 1918-2018 roku.

          • WYCIECZKA DO BISKUPINA

            Dziś uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Biskupina. Pierwszą atrakcją był przejazd ze Żnina kolejką wąskotorową do Biskupina. Po przyjeździe spacerowaliśmy po Muzeum Archeologicznym i zwiedzaliśmy je z przewodnikiem. Potem zjedliśmy obiad w Zajeździe Biskupińskim.
            Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach "żywe lekcje historii" garnki gliniane, strzelaliśmy z łuku, kuszy i rzucaliśmy dzidą. Na koniec mogliśmy pobawić się na placu i kupić kilka pamiątek.
            Wycieczka ciekawa, a dzień pełen wrażeń.
            Wszyscy wrócili zmęczeni i zadowoleni.

            Kamila Armuła

        • WYCIECZKA  DO  BISKUPINA
        • Spektakl " KAROLCIA" Teatr Współczesny w Krakowie
          • Spektakl " KAROLCIA" Teatr Współczesny w Krakowie

            Dnia 4 czerwca uczniowie klas I-III oraz najstarsza grupa przedszkolna uczestniczyły w spektaklu teatralnym przygotowanym przez Teatr Współczesny w Krakowie pt.: „Karolcia”. To zaczarowana opowieść o małej rezolutnej dziewczynce, która podczas przeprowadzki do nowego mieszkania znajduje w szparze podłogi magiczny koralik. Dzięki niemu wraz ze swoim nowym kolegą, Piotrem, przeżywa wiele zabawnych i ciekawych przygód. Spektakl musicalowy przekazuje uniwersalne wartości i uczy tego, że warto pomagać innym, a dawanie jest tak samo przyjemne, co otrzymywanie. Wykorzystane w spektaklu efekty specjalne oraz zabawne kompozycje autorskich piosenek przeniosły naszych uczniów w świat baśni. Spektakl wszystkim, bardzo się podobał.

            Ewa Niesyn

          • Uroczystości patriotyczne w Zdbicach

            26 maja 2018r. delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach patriotycznych w Zdbicach zorganizowanych z okazji 73 rocznicy zakończenia II wojny  światowej. Uczniowie dumnie prezentowali sztandar naszej szkoły. Wraz z panią dyrektor Agnieszką Wróbel złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową - a zespół wokalny, pod kierunkiem pani Katarzyny Stępień-Dudy, zaśpiewał pieśni patriotyczne. Wokaliści wyglądali i brzmieli wspaniale! Całości towarzyszyła podniosła atmosfera.

            Anna Kowalska

        • Uroczystości  patriotyczne  w  Zdbicach
        • TYDZIEŃ  PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
          • TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

            W miesiącu maju miał miejsce w naszej szkole Tydzień Przedsiębiorczości, którego podsumowanie nastąpiło 1 czerwca w Dniu Dziecka. Jego celem była m.in. pomoc uczniom w zweryfikowaniu ich wyobrażeń o niektórych zawodach. Tym samym zadaniem naszych wychowanków (kl. I – VII) było przeprowadzenie wywiadu z wylosowanym pracownikiem naszej szkoły (I miejsca – klasa I oraz Zuzanna Kowalska z kl. IV). W ramach przedsięwzięcia odbyła się także wizyta przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji z Wałcza. Ekipa strażacka zaprezentowała nam sprzęt, którym posługuje się w swojej pracy na co dzień oraz Pan Grzegorz Brusiło opowiedział o zawodzie strażaka, natomiast Pani sierż. sztab. Beata Budzyń przeprowadziła zajęcia dla klas IV-VII pod hasłem “Cyberprzemoc, to też przemoc”.
            Ponadto uczniowie brali udział w szkolnym konkursie na najciekawszy projekt wnętrza pokoju wraz z kosztorysem (I miejsce - kl. IIIb w kategorii kl. I-III), czy też całego budynku (I miejsce - kl. IV w kategorii klas IV – VII) oraz w quizie, dotyczącym wiedzy na temat przedsiębiorczości (I miejsce – Aleksander Paprocki kl. IV, II miejsce – Katarzyna Piwowarska kl.VII). Dokonania uczniów stały się częścią dekoracji podczas podsumowania szkolnej akcji. Tego dnia również zaprezentowano nagrodzone filmiki promujące naszą szkołę, które zostały przygotowane przez uczniów klasy I i VII (Wiktoria Dudzińska, Emilia Kowalska, Zuzanna Truszkowska, Samuel Praźmo).
            Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za zaangażowanie.

            Marcin Paprota