• Organizacje szkolne

• Szkolne Kolo Oszczędzania CENTUŚ

• Szkolne Koło Oszczędzania „Centuś” działające przy Szkole Podstawowej w Różewie współpracuje ze Spółdzielczym Bankiem w Złotowie. Ma ono na celu wdrażanie uczniów do oszczędzania, uczy umiejętności gospodarowania własnymi oszczędnościami.

Zapraszam wszystkich uczniów do oszczędzania w SKO. Każdy uczeń będący członkiem SKO, bierze udział w całorocznym konkursie „Oszczędzam w SKO”, w którym osoby regularnie dokonujące wpłat otrzymają nagrody. Wpłat można dokonać u opiekuna SKO - Agnieszki Podgórskiej na każdej przerwie w klasie nr 14.

Szkolna Kasa Oszczędności to system oszczędzania dla uczniów szkół podstawowych. Uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy.
            Książeczka SKO to pierwsze minikonto z książeczką oszczędnościową, w której Opiekun zapisuje gromadzone przez ucznia. Najbardziej systematycznie oszczędzający uczniowie, klasy i szkoły otrzymują nagrody od Banku.

Po co oszczędzać?

Żeby odłożyć na wymarzony rower, rolki, grę, zabawkę, bilet na koncert czy do kina... Cokolwiek zechcesz. Zamiast wydawać otrzymywane od rodziców kieszonkowe, wystarczy, że co tydzień będziesz odkładał całą kwotę, albo chociaż część, na książeczkę SKO, a Twoje marzenia się spełnią!

Oszczędzanie w SKO to także świetna szkoła rozsądnego gospodarowania pieniędzmi,a ta umiejętność bardzo przydaje się w dorosłym życiu.